KorfbalFit gaat Weidevogels helpen om fit te blijven

Korfbalvereniging Weidevogels uit het Zuid-Hollandse Bleiswijk ervaart het probleem wat meerdere verenigingen hebben. Hoe kunnen we de leden betrokken en fit houden in deze lastige tijden? Bestuurslid Arnold Alexander verstuurde een enquête en daaruit kwamen duidelijke cijfers naar voren: maar liefst 94% van de leden wil graag iets actiefs doen in deze tijden. Na deze enquête kwam KorfbalFit in beeld bij het bestuur.  

Bestuurslid Arnold Alexander: ‘In deze coronaperiode is het belangrijk om je leden te blijven betrekken bij de club. We organiseren zelf al wat voor de jeugd. Sporten moet een uitlaatklep zijn voor een ieder, dat we nu niet kunnen korfballen is heel vervelend maar met KorfbalFit hopen wij onze leden een goed en geschikt alternatief te kunnen bieden van sportactiviteiten welke nu wel mogelijk zijn.’

De oud-Korfbal League scheidsrechter benadrukt waarom het belangrijk is om in beweging te blijven: ‘Wij hebben gekozen voor KorfbalFit, omdat we hiermee korfbalgerichte oefeningen kunnen aanbieden aan onze leden. Hoe leuk is het dat je elkaars Fit Points kunt inzien? Wij hopen dat de leden elkaar triggeren om te gaan sporten, op deze manier blijven de leden toch met elkaar in contact, behouden we de teamspirit (en dus ook het clubgevoel!) en we blijven fit, zodat we straks weer volop kunnen knallen in het korfbalveld.’

De senioren en A1 gaan de komende periode intensief aan de slag met KorfbalFit Plus, maar waarom hebben jullie gekozen voor deze doelgroepen? ‘Voor de doelgroep boven de 18 jaar hebben we de afgelopen tijd weinig kunnen organiseren terwijl wel iedereen netjes zijn contributie betaalt. We hebben niks kunnen organiseren omdat de RIVM-maatregelen dit niet toelieten. Hierdoor heb je kans dat de oudere leden de binding met de club gaan missen en dit moeten wij zien te voorkomen. Wij hopen met KorfbalFit dat deze doelgroep enthousiast wordt om weer te gaan trainen en fit te blijven. Voor de jeugd is er genoeg binding met de club, zij mogen wekelijks blijven trainen en daarnaast organiseren wij iedere zaterdag de korfbal academie op ons veld. Iets wat druk bezocht wordt!’

Wij hopen met KorfbalFit dat deze doelgroep enthousiast wordt om weer te gaan trainen en fit te blijven

Arnold Alexander, bestuurslid korfbalvereniging Weidevogels

Arnold was in 2019 assistent-scheidsrechter bij de Korfbal League finale tussen PKC en Fortuna in de Ziggo-Dome. Hij gaat zelf ook gebruik maken van KorfbalFit, voornamelijk om zijn conditie op peil te houden: ‘Zo blijf ik zelf ook nog een beetje fit’, zegt Arnold met een knipoog. ‘Wij zijn blij dat we met KorfbalFit Plus de komende 3 maanden iets passends kunnen aanbieden voor de junioren vanaf 18 jaar en alle senioren.’

Over het contact met KorfbalFit is Arnold enthousiast: ‘Na wat vragen hebben wij een goed beeld gekregen van KorfbalFit. Omdat wij dit abonnement voor 3 maanden geven aan onze leden heeft KorfbalFit het mogelijk gemaakt dat onze leden dit zelf niet hoeven voor te schieten. Erg fijn en laagdrempelig voor ze.’

Meer informatie over KorfbalFit lees je hier. Als vereniging geïnteresseerd in het KorfbalFit pakket? Neem dan contact op via ons contactformulier. Benieuwd naar de lidmaatschappen?

© 2024 – KorfbalFit